piątek, 21 maja 2010

Strzęp człowieka

To ja jestem dzisiaj strzępem człowieka. Mamusia budziła mnie w nocy trzy razy. Pogadać chciała. Nudziło jej się.
Moje imię wykrzyczane z głębi mamusinego pokoju w nocnej ciszy wsiowego domu brzmi przeraźliwie. Budzi sie Dobry Człowiek, budzą sie zwierzęta a sen wynosi się chyłkiem przez uchylone drzwi balkonowe.
Nie będę pisała o Mamusi źle, nie wypada publicznie. Tak nam sie w życiu złożyło, sytuacja jest taka a nie inna i trzeba sie do tej sytuacji przystosować.
Na podstawie kilkuletniego mieszkania z bardzo leciwą Mamusią pod jednym dachem wiem jedno - nie tak powinna wyglądac opieka nad starym człowiekiem. Choćbym sie starała nie wiem jak bardzo i tak będzie źle. Nie mam przygotowania i predyspozycji osobistych do stałej opieki. Sama jej czasem potrzebuję ...

Ale żeby nie było tak całkiem dennie pokażę świeżo przycięty jałowiec przed domem. Pięknie wygląda nawet w deszczu.

7 komentarzy:

 1. Moja droga, starość jest chyba trudna i straszna. Myślę, że jesteś najlepszą opieką jaką mama mogła mieć!! A nie jest to łatwe, przecież nie jesteś robotem, tylko człowiekiem, który też jest zmęczony, ma gorszy dzień, nie jesteś ze stali, nie wyrzucaj sobie. Każdy ma prawo być umęczony sytuacją. Mimo wszystko mam nadzieję, że to chwilowy spadek formy, ściskam Cię mocno, trzymaj się.

  ps. Ach jak ja Ci zazdroszczę takich trawników przed domem, cudny widok

  OdpowiedzUsuń
 2. Lepiej niż Silanna bym tego nie napisała! Choć to trudne, postaraj się zrozumieć zachowania Twojej Mamy, a przynajmniej je zaakceptować. I ciesz się życiem!!! (trawnik rewelacja, pokaż więcej!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. zaplacą ci za to w niebie, zobaczysz i to hojnie

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja napiszę krótko - ciesz się, że masz mamę...

  OdpowiedzUsuń
 5. Cudownie bajkowe bonsai zrobiłaś z tego jałowca - to ta łatwa część komentarza :)
  Trudniejsze to Mama, powinnyśmy traktować innych tak jak sami chcielibyśmy aby nas traktowano, wspaniała myśl ale często nas to przerasta i nie ma w tym nic zdrożnego. To bardzo trudna sytuacja i wiem co przeżywasz.
  Trzymaj się i znajduj dla równowagi czas dla siebie . Może my kiedyś też tacy będziemy:(

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniałe bonsai zrobiłaś z tego jałowca- to ta łatwiejsza część komentarza:)
  Trudniejsza to Mama - powinnyśmy traktować innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani.Wspaniała myśl ale często trudności nas przerastają i nie ma w tym nic zdrożnego. Sytuacja jest trudna ale za wszelką cenę postaraj się znaleźć dla siebie trochę czasu jako odskocznię od trudnych problemów. Może my kiedyś też tacy będziemy:(

  OdpowiedzUsuń
 7. Tosiu, to Ty sama stworzyłaś to ogrodowe cudo ? Ja nawet nie potrafię trzymać dobrze nożyc do cięcia i wszystkie krzaki goli ślubny. Tylko on to uwielbia kule i sześciany (a może nic innego nie umie?). Ślicznie masz.

  OdpowiedzUsuń